Dag van de Componist 2026 onthult 9 stadscomponisten en 8 stadsroutes

13 May 2026, 14:37 uur
Rotterdam & Regio
mainImage
ANP

usic NOW. Met optredens in meer dan vijftien steden, op tien stations en in treinen viert het festival de waarde, het belang en het plezier van de muziek van in Nederland actieve componisten. De vijfde editie van het festival vindt plaats op zaterdag 20 juni 2026, met een indrukwekkend slotconcert met het prijswinnende vioolconcert van componist Joey Roukens op zondag 21 juni in TivoliVredenburg (Utrecht). Aart Strootman is Stadscomponist Rotterdam tijdens de Dag van de Componist op zaterdag 20 juni 2026 en presenteert een Stadslied op Rotterdam Centraal Station van 11-12 uur. Nieuw in acht steden - waaronder Rotterdam - is een Stadsroute tijdens Dag van de Componist waarbij publiek onder leiding van een componist concerten kan bezoeken. Tickets en meer info via www.dagvandecomponist.nl

De Stadscomponist 2026 in Rotterdam:

Aart Strootman – Stadscomponist Rotterdam 
Aart Strootman is componist, gitarist en instrumentenbouwer bekend om zijn vernieuwende benadering van klank en instrumentatie. Voor Rotterdam schrijft hij een nieuw stadslied voor gemengd koor en zelfgebouwde elektrische gitaren, gemaakt uit Rotterdams stadshout. Het werk is een toonzetting van een citaat van de onlangs overleden Rotterdamse grootheid Louis Lemaire, oprichter van het Jeugdtheater Hofplein. Strootman won de Gaudeamus Award (2017) en de Matthijs Vermeulenprijs (2019) voor zijn grensverleggende oeuvre. 

Stadsroute Rotterdam op zaterdag 20 juni 2026

Tijdens de Stadsroute Rotterdam leidt een lokale componist je langs nieuwe plekken, optredens en programma highlights. Ga op muzikale ontdekkingsreis door je eigen stad of bezoek juist een van de andere Stadsroutes in acht steden. 

De Stadsroute Rotterdam op zaterdag 20 juni start met een Stationsconcert om 11.00 uur met het nieuwe stadslied door Aart Strootman. Daarna is er o.a. het Doelenensemble in De Doelen met werk van componisten uit de Rotterdamse School, Ovid’s Metamorfosen van Robin Coops, Oneirology (de studie van dromen) van Oscar van Dillen in De Paradijskerk. Er is een MusicSlam in Leeszaal West. Zie voor het gehele programma en alle locaties Stadsroute Rotterdam & tickets:

https://dagvandecomponist.nl/agenda/stadsroute-rotterdam